O21/101
Jindřich Pileček (1944-2002)
Karel Jaromír Erben (1811-1870)
ZLATÝ KOLOVRAT
1980
Vel. 4°, 29,7x22,2 cm. Bibliofilie vyzdobena 4 hlubotiskovými kombinovanými technikami (12,7x17,5 cm), všechny tužkou signovány a datovány. Obsahuje 40 listů. Vytištěno na ručním papíru z Velkých Losin, vydal Supraphon v edici Lyry Pragensis a v bibliofilské edici Polyhymnia. Celkem vydáno 400 výtisků ve dvou variantách (první číslována A 1/200 – A 200/200, druhá číslována B 1/200 – B 200/200). Tento výtisk má číslo B 162/200. Šitá vazba volně v papírové obálce opatřena transparentní fólií.
Stav: Výborný
Provenience: sbírka Alexandra Skalického.
Jindřich Pileček - český grafik, studoval na Střední průmyslové škole keramické v Karlových Varech a na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, v ateliéru prof. Karla Svolinského.