O21/110
Emilie Tomanová (1933-1994)
Anna Andrejevna Achmatovová (1889-1966)
TVŮJ BÍLÝ DŮM
1985
Vel. 8°, 25,3x18 cm. 48 s. Text z ruského originálu přeložen Ivanou Jakubcovou, vyzdoben 5 hlubotiskovými kombinovanými technikami Emilie Tomanové (10,3x14,6 cm). Všechny grafiky tužkou signovány a značeny. Vytištěno na ručním papíru z Velkých Losin. Vydal Supraphon v edici Lyry Pragensis a v bibliofilské edici Polyhymnia v nákladu 200 výtisků. Tento výtisk má číslo 43/200. Šitá vazba volně v papírové obálce opatřena transparentní fólií.
Provenience: sbírka Alexandra Skalického.