O21/111
Ludmila Jiřincová (1912-1994)
William Shakespeare (1564-1616)
SONETY
1987
Vel. 8°, 25,3x17,7 cm, 28 s. Je vyzdobena 5 litografiemi Ludmily Jiřincové (9,7x13 cm), všechny jsou tužkou signovány. Text z anglického originálu přeložila Marie Fantová. Vydal Supraphon v edici Lyry Pragensis a v bibliofilské edici Polyhymnia v nákladu 400 výtisků ve dvou variantách (první číslována A 1/200 – A 200/200, druhá číslována B 1/200 – B 200/200). Tento výtisk má číslo 12/200 bez specifikace, zda se jedná o skupinu A či B. Vytištěno na holandském papíru van Gelder simili japon. Šitá vazba volně v papírové obálce opatřena transparentní fólií.
Stav: Výborný.
Provenience: sbírka Alexandra Skalického.