O21/112
Adolf Born (1930-2016)
William Shakespeare (1564-1616)
SEN NOCI SVATOJÁNSKÉ
1993
Vel. 30x21,7 cm, 109 s., 8 celostránkových barevných litografií Adolfa Borna, každá podepsána tužkou autorem. Text z anglického originálu přeložil Martin Hilský. Vydala Nadace Lyry Pragensis v edici Lyry Pragensis a bibliofilské edici Polyhymnia. Vydáno 200 číslovaných výtisků, tento výtisk má číslo 27/200. Vytištěno na holandském papíru van Gelder simili japon. Vázaná celokožená vazba, uloženo v pevném pouzdře. Stav: Výborný.
Provenience: sbírka Alexandra Skalického.
Adolf Born - český malíř, kreslíř, ilustrátor, animátor, karikaturista a kostýmní výtvarník. Studoval výtvarnou výchovu na Pedagogické fakultě UK. Vystavoval po celém světě a získal řadu ocenění. Věnoval se především technikám litografie, suché jehly a leptu.