Hlavní stránka > Aukce > 21. Umění na papíře > Mezi rejnoky

O21/116

Tomáš Císařovský (1962)

MEZI REJNOKY

2010
Serigrafie na papíru, 50x35 cm, čísl., zn., sign. a dat. tužkou dole "17/40-V2-"Mezi rejnoky". T. Císařovský 10". Stav A.

Tomáš Císařovský - český malíř, studoval na Střední uměleckoprůmyslové škole (1978-1982) a na Akademii výtvarných umění (1983-1988) v Praze. Zúčastnil se celé řady výstav doma i v zahraničí, mezi nimiž nechyběly samostatné expozice v Galerii Rudolfinum či Veletržním paláci. Věnuje se tradičnímu malovanému obrazu ve staletími prověřené olejové technice. Vybírá si komunikativní a vizuálně vděčná témata, vždy však se sociálním či historickým a někdy i kontroverzním obsahem. Dominuje figurální a portrétní malba, v posledních letech se objevují také krajinné motivy. Pracuje v cyklech, dokumentujících proměny společnosti, ale i intimní rodinné výjevy. U krajin zaujme vyprázdněnost, oproštěnost scenérií umožňující koncentrovanější práci se stylizací a výrazný kolorismus. http://www.cisarovsky.cz/?page=text&lang=cs