O21/119
Jan Knap (1949)
ZE SÉRIE JEŽÍŠ, MOJE RADOST (MOTIV 2)
1989
Suchá jehla s akvatintou na ručním papíru se slepotiskovou značkou, 27,6x20,8 cm (53,3x41,8 cm), sign. a dat. tužkou vpravo dole pod obrazem "Jan Knap 89", značeno vlevo dole "p.d.".
Jan Knap - český malíř, kreslíř, ilustrátor a grafik. Studoval architekturu na Stavební fakultě VUT v Praze (1968-1969), poté odjel do Brazílie. Během roku 1971 studoval na Akademii výtvarných umění v Düsseldorfu u prof. G. Richtera. Od roku 1972 působil v New Yorku. V roce 1979 spolu s M. Kuncem a P. Angermannem založil skupinu Normal. V letech 1982-1984 studoval v Římě teologii. Mezi léty 1984-1989 působil v Kolíně n. R., poté do roku 1992 v Modeně. Od té doby žije a pracuje v České republice. Od roku 1994 volně spolupracuje s olomouckou Galerií Caesar. Kolektivně vystavuje od roku 1980, samostatně pak od r. 1985, a to nejen v tuzemsku, ale také v Německu, Španělsku, Itálii, Anglii, Belgii, Nizozemí, Rakousku či USA. http://www.galeriecaesar.cz/Galerie%20Okruh/Jan%20Knap/Jan%20Knap.htm