O21/140
Cyril Bouda (1901-1984)
ŠUMAŘI
1981
Kvaš na akvarelovém papíru, 28x40,5 cm (výřez pasparty), sign. a dat. vpravo dole "C Bouda 1981".
Paspartováno, rámováno, zaskleno.
Cyril Bouda - malíř, grafik, kreslíř, významný také svou pedagogickou činností. Navrhoval též známky, gobelíny, ex libris, v neposlední řadě i ilustroval. Studoval na Uměleckoprůmyslové škole v Praze u Františka Kysely a na Akademii výtvarných umění u Maxe Švabinského.