O21/166
Vladimír Suchánek (1933)
ČTVERO TVÁŘÍ ROKU
1980
„Čtvero tváří roku“ (podle alegorického cyklu leptů Čtyři roční doby Václava Hollara). 4 barevné litografie (Jaro, Léto, Podzim, Zima), 37,5x27 cm, sign. tužkou, nečíslované, volné listy v deskovém obalu. Vydané autorem jako neprodejné v nákladu 70 číslovaných exemplářů. Nabízená položka nese číslo 34.
Provenience: sbírka Alexandra Skalického.
Vladimír Suchánek je současný český malíř, grafik a ilustrátor. Studoval výtvarnou výchovu na PedF UK v Praze u prof. Boudy, Salcmana a Lidického a grafickou speciálku na AVU u prof. Silovského. Suchánkovy grafické listy, plné bohaté imaginace a osobité poezie, jsou důkazem mistrovského ovládání barevné litografie, která je jeho nejužívanější grafickou technikou. V této oblasti dosáhl mezinárodního uznání – za svou tvorbu získal celkem 29 významných cen. Svými pracemi je zastoupen ve sbírkách Národní galerie v Praze, Albertina Wien, Rockford Art Museum a v řadě dalších veřejných a soukromých sbírek u nás i v zahraničí. V roce 2006 mu bylo uděleno státní vyznamenání – medaile Za zásluhy v oblasti umění.