O21/185
Shiko Munakata (1903-1975)
FLOWER HUNTING MURAL
1960
Dřevoryt na papíru, 33,3x39,3 cm (36x51,3 cm), sign. a dat. vpravo dole „Shiko Munakata 60“.
Provenience: sbírka Alexandra Skalického.
Shiko Munakata - japonský malíř a grafik období Shōwa. Je spojován s hnutím sōsaku-hanga a mingei. V roce 1952 byl oceněn na přehlídce Second International Print Exhibition in Lugano ("Prize of Excellence") a 1. cenou na São Paulo Bienal Exhibition roku 1955, Grand Prix na Benátském Biennale r. 1956 a r. 1970 Řádem kultury, nejvyšším oceněním japonské vlády v oblasti umění.