Hlavní stránka > Aukce > 21. Umění na papíře > Květiny a Na horách

O21/187

Josef V. Štolovský (1879-1936)

Karel Vik (1883-1964)

KVĚTINY A NA HORÁCH

1938 (?), 1958
Josef V. Štolovský: Květiny. Osm barevných litografií, sign. vpravo dole, nečíslované, volné listy v papírové obálce. Vydal Sfinx (ČS nakladatelství 1918-1949), číslo výtisku ani rok není znám. Vel. 32x23,5 cm. Karel Vik: Na horách. Bibliofilie, volné listy v obálce, 2. vydání, 1958 vydala Severografia Liberec. 16 černobílých dřevorytů (v úvodním dvojlistu chybně uveden počet jako "dvanáct"), nesignované (některé s iniciálami v tisku), iniciály autora „VK“ perem na obálce. Úvodní slovo Jozef V. Sheybal, báseň Jan Jáša. Vel. 34,5x25 cm. Provenience: sbírka Alexandra Skalického.