Hlavní stránka > Aukce > 21. Umění na papíře > Lodě

O21/199

Lina Rosenthal (1865-1942)

LODĚ

Kombinovaná technika (akvarel, kvaš) na papíru, adjustováno na kartonu, 23x30,8 cm, sign. vpravo dole "Lina Rosenthal". Roztřepený karton, propíchané rohy od špendlíku.

Lina Rosenthal se narodila 1. 8. 1865 v Imbshausenu (část města Northeimu) v Dolním Sasku, prošla transportem VIII/1, č. 85 (24. 07. 1942 z Hannoveru) a zemřela 19. 09. 1942 v terezínském ghettu. https://www.holocaust.cz/en/database-of-victims/victim/29453-lina-rosenthal/