Hlavní stránka > Aukce > 21. Umění na papíře > Akt se stínem

O21/253

Ateliér Karel Stoklas

AKT SE STÍNEM

Brno, 5. 6. 1944
Bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina. 32,5x25,7 cm. Adjustováno na kartonu. Recto vpravo dole na podložce tužkou značeno a datováno "Brno, 5. 6. 1944" s nečitelným podpisem autora. Verso na podložce pod odlepenou fotografií tužkou značeno "Stoklas Brno".

Karel Stoklas (1897-1956) - majitel významného brněnského fotoateliéru, sídlícího na České ulici č. 16/18 (doložen 1948). Člen Společenstva fotografů v Brně, od r. 1945 člen Foto družstva. Věnoval se především dokumentaci nově vznikající brněnské architektury, hlavně brněnského výstaviště před rokem 1928. Příležitostně zachycoval také společenské události či módu. Stoklasův živnostenský archiv za 2. sv. války vyhořel.