Hlavní stránka > Aukce > 21. Umění na papíře > Akt ("Uvolněná")

O21/254

Ateliér Manassé

AKT ("UVOLNĚNÁ")

30. léta 20. stol.
Bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina. 17,1x22,6 cm. Verso značeno autorským razítkem, tužkou název díla v němčině, název ateliéru, jméno fotografů a další poznámky.

Vídeňský fotoateliér Manassé byl činný v letech 1922-1938. Vedli ho manželé Olga Solarics Wlassics a Adorjan Wlassics. Ateliér se zabýval tvorbou moderních ženských portrétů, především aktů s erotickým nádechem, pro soukromé zákazníky i pro nejrůznější reklamní agentury. Olga Solarics Wlassics vystavovala své akty na 1. mezinárodním salonu věnovaném aktu ve fotografii v Paříži v roce 1933.