Hlavní stránka > Aukce > 21. Umění na papíře > Dvojice fotografií

O21/255

Ateliér Manassé

DVOJICE FOTOGRAFIÍ

30. léta 20. stol.
Das würde Ihnen so passen, meine Herren. Bromostříbrná fotografie na polomatném papíru, původní autorská zvětšenina. 20,7x16,6 cm. Recto značeno v tisku vlevo dole "Manassé Wien", verso značeno razítkem ateliéru, razítkem "Wiener Foto-Kurier, WIEN IV., Starhemberggasse 28", tužkou název díla v němčině, název ateliéru a další poznámky také barevnými tužkami. Bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina. 11,7x7,9 cm (13,3x8,5 cm). Recto značeno v tisku vpravo dole "MANASSÉ", vlevo dole "C?R 13", verso tužkou jméno ateliéru. Nepatrně pokrčené / ohmatané rohy, drobné retuše ve spodní části prvního snímku, lehce zahnědlý papír u druhého.

Vídeňský fotoateliér Manassé byl činný v letech 1922-1938. Vedli ho manželé Olga Solarics Wlassics a Adorjan Wlassics. Ateliér se zabýval tvorbou moderních ženských portrétů, především aktů s erotickým nádechem, pro soukromé zákazníky i pro nejrůznější reklamní agentury. Olga Solarics Wlassics vystavovala své akty na 1. mezinárodním salonu věnovaném aktu ve fotografii v Paříži v roce 1933.