Hlavní stránka > Aukce > 21. Umění na papíře > Zátiší

O21/333

Pavel Hudec Ahasver (1941)

ZÁTIŠÍ

1976-1980
Bromostříbrná fotografie v sépiovém odstínu, původní autorský kontaktní pozitiv na polomatném papíru. 24x18 cm (29,8x23,9 cm). Recto vlevo dole a verso sign. tužkou "Hudec - Ahasver". Pokrčený pravý okraj mimo obrazovou plochu, lehce roztřepené rohy. Srov.: SNG, inv. č. UP-DK 1845.

Pavel Hudec Ahasver - český fotograf slovenského původu. Do Prahy přišel na začátku 60. let 20. století. Vystudoval zde FAMU u prof. J. Šmoka. Fotografie začal publikovat pod pseudonymem „Ahasver“. Zpočátku zaujal především svými akty. Ty však v období normalizace nemohl publikovat, takže se věnoval spíše zátiším. Po revoluci začal pořádat výstavy v Čechách a ve Velké Británii.