Hlavní stránka > Aukce > 21. Umění na papíře > Mango

O21/336

Vojtěch V. Sláma (1974)

MANGO

1998
Bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorský kontaktní pozitiv. 11,5x11,4 cm (19,6x14,9 cm). Recto vpravo dole pod snímkem sign. a dat. "Voita V. Sláma 98", vlevo dole název díla. Recto podél okrajů pruhy lepicí pásky od adjustace.

Vojtěch V. Sláma - brněnský fotograf. Vystudoval SŠUŘ u J. Víška, absolvoval roku 1996 jako spoluzakladatel fotoskupiny „Česká Paralaxa“. Roku 2009 završil magisterské studium na Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě. Spolupracuje s galeriemi Klompching Gallery v New Yorku, Photographs Do Not Bend Gallery v Dallasu a See+ Gallery v Pekingu. Velkým zdrojem inspirace je pro něj cestování, jež vnímá jako nedokončený proces, při kterém vznikají kolekce fotografií. Žije v Brně, spolu se svou ženou tu roku 2013 otevřel Café Flexaret jako místo pro kulturní akce, např. koncerty či výstavy. Zdroj: https://www.vojtechslama.com/#kdojsme