Hlavní stránka > Aukce > 22. Václav Hollar > Soubor publikací: Václav Hollar

O22/002

SOUBOR PUBLIKACÍ: VÁCLAV HOLLAR

Jiřina Volková, Václav Hollar 1607-1677. Kresby, lepty. Národní galerie Praha 1969. Vel. 8°, nestr. [6], 35 s. obr. příloh, [23], č. Brož. vazba. Wenceslaus Hollar Bohemus. Odeon 1977. Edice: Mistři světové kresby. Vel. 4°, 6 volných listů v kartonovém obalu, č. Natrženo na pravém okraji ca 1 cm. Václav Hollar, Artia 1961. Vel. 8°, volné archy v obálce, nestr. [5], [16] s. obr. příloh, č., rus., angl., něm., fr. Jutta Dresch, Wenzel Hollar 1607-1677. Radierungen aus dem Kupferstichkabinett der Staatlichen Kunsthalle Karlsruhe. Edition Braus, Heidelberg 1990. Vel. 24x21 cm, 108 s., il., něm. Brož. vazba. Obálka u hřbetu zažloutlá. Franz Sprinzels, Hollar. Handzeichnungen. Verlag Dr. Rolf Passer, Wien 1938. Vel. 8°, 118 s., 63. s. obr. příloh, něm. Pevná vazba. Pomačkaná, potrhaná, ušpiněná obálka. Některé strany část. nerozřezány. Vladimír Denkstein, Václav Hollar. Kresby. Odeon Praha 1977. Vel. 4°, 216 s., il., č. Pevná vazba. Potrhaný přebal. Vladimír Denkstein, Hollar. Drawings. Orbis Publishing, London, 1979. Vel. 4°, 214 s., il., angl. Pevná vazba. S. 61-64 vevázány "vzhůru nohama". Miloš V. Kratochvíl, Wenzel Hollar. Reisebilder. Artia Praha 1966. Vel. 20x26 cm, 32 s., [43] obr. příl., něm. Pevná vazba, kartonové pouzdro. Alena Volrábová (ed.), Wenceslaus Hollar 1607-1677 and Europe between Life and Desolation. Národní galerie Praha 2007. Vel. 4°, 370 s., il., angl. Brož. vazba. Vloženy reprodukce Hollarových leptů Velký pohled na Londýn z Bankside 1647 a Velký pohled na Prahu 1649. Zadní strana obálky na spodním okraji natržena ca 1 cm.