O22/007
Václav Hollar (1607-1677)
Francis Cleyn (1589-1658)
ILUSTRACE Z VERGILIOVA EPOSU (VENUŠE PŘINÁŠÍ ZBRANĚ AENEOVI)
Londýn 1653
Mědirytina na papíru, 30x20 cm, sign. a dat. v tisku vpravo dole "W. Hollar fecit 1653", vlevo zn. "F. Cleyn inv.". Ref. Parthey Pennington: P321. Pod výjevem erb s anglickým textem po stranách: "To Sir Godfry Kneller Knight Principal Painter to his Majesty".
Papír zahnědlý při okrajích tiskové plochy, skvrna v levém dolním rohu, pravý okraj natržen ca 0,5 cm, verso zbytky lepicí pásky po adjustaci.