O22/019
Václav Hollar (1607-1677)
Pieter van Avont (1600-1652)
LEŽÍCÍ LOVKYNĚ (DIANINA NYMFA)
1644–52
Lept na papíru, 15x21,5 cm (výřez pasparty), sign. vpravo dole v tisku "W. Hollar fecit". Ref. Parthey Pennington P277. V pozdějších vydáních vlevo dole značeno "P. Pontius sculp." (postavu a drapérie ryl Paulus Pontius (1603-1658)).
Paspartováno, rámováno, zaskleno.
Pieter (Peter) van Avont - vlámský malíř, kreslíř a grafik známý především náboženskými a kabinetními malbami; spolupracoval s mnoha předními antverpskými malíři.