O22/021
Václav Hollar (1607-1677)
SOUBOR LEPTŮ - ČTYŘI ROČNÍ DOBY
1641
Jaro. Lept na papíru, 24,5x17,5 cm, (výřez pasparty). Sign. a dat. v tisku dole: "W: Hollar inventor et fecit Londini, Ao 1641". Parthey Pennington Number: P610. Publikováno v: VOLKOVÁ, Jiřina, Václav Hollar: 1607-1677 : kresby, lepty, 1969. DRESCH, Jutta, Wenzel Hollar 1607-1677: Radierungen aus dem Kupferstichkabinett der Staatlichen Kunsthalle Karlsruhe, 1990, s. 76.
Léto. Lept na papíru, 24,5x17,3 cm, (výřez pasparty).Sign. a dat. v tisku: "W. Hollar inv: 1641.". Parthey Pennington Number: P611. Publikováno v: HOLLAR, Václav, Václav Hollar - kresby,1977, s. 71. DENKSTEIN, Vladimír, Hollar drawings, 1977, s. 59. VOLKOVÁ, Jiřina, Václav Hollar: 1607-1677 : kresby, lepty, 1969. DRESCH, Jutta, Wenzel Hollar 1607-1677: Radierungen aus dem Kupferstichkabinett der Staatlichen Kunsthalle Karlsruhe, 1990, s. 77.
Podzim. Lept na papíru, 25x18 cm, (výřez pasparty). Sign. a dat. v tisku vpravo dole: "W. Hollar inv. 1641". Parthey Pennington Number: P612. Drobná skvrna.
Zima. Lept na papíru, 25x18 cm, (výřez pasparty). Sign. a dat. v tisku vlevo dole: W. Hollar inv. 1641". Parthey Pennington Number: P613.
Publikováno v: HOLLAR, Václav, Michael BATH a Michaela BRIXOVÁ, VOLRÁBOVÁ, Alena, ed., Wenceslaus Hollar 1607-1677 and Europe between Life and Desolation, 2007, s. 116-123.
Paspartováno, rámováno, zaskleno.