O22/026
Václav Hollar (1607-1677)
Hans Holbein II. (1498-1543)
SOUBOR 7 PORTRÉTŮ PODLE HOLBEINA
Portrét Huberta Moretta, zlatníka Jindřicha VIII. Lept na papíru, 10,8x14 cm (výřez pasparty). Zn., sign. a dat. dole v tisku: "Hholbein pinxit W: Hollar fecit, ex Collectione Arundeliana, A. 1647. 31 Dece:". Ref. Parthey Pennington P1470. Hnědé skvrny v okrajových partiích. Portrét vousatého muže s náhrdelníkem. Lept na papíru, 11x8 cm (výřez pasparty). Zn., sign. a dat. nahoře v tisku "HHolbein incidit in lignum, WHollar fecit aqua forti, 1647, ex Collectione Arundeliana.Parthey Pennington Number: P1548. Skvrny po okrajích. Portrét Lady Buttsové. Lept na papíru, 14x10 cm, (výřez pasparty). Zn., sign. a dat. v tisku dole: "HHolbein inu. W. Hollar fecit 1649. A. Alexius Bierling exc.". Parthey Pennington Number: P1553. Skvrny. Portrét vousatého muže v baretu. Lept na papíru, 14,3x11 cm, (výřez pasparty). Zn., sign. a dat. v tisku dole: "HHolbein pinxit, W. Hollar fecit, ex Collectione Arundeliana, A. 1647. Parthey Pennington Number: P1547. Skvrny v horních rozích. Portrét mladé ženy v čapce s peřím. Lept na papíru, 13,3x9 cm, (výřez pasparty). Zn., sign. a dat. v tisku dole: "HHolbein inu: WHollar fec: A: A: Bierling excud: 1647". Parthey Pennington Number: P1550. Portrét lékaře Buttse. Lept na papíru, 14x10 cm, (výřez pasparty). Zn., sign. a dat. v tisku dole: "HHolbein inu: WHollar fecit 1649, Adam Alexius Bierling exc.". Parthey Pennington Number: P1554. Skvrny. Portrét Kathariny von Aragon. Lept na papíru, 12,5x10,5 cm, (výřez pasparty). Zn., sign. a dat. v tisku dole: "HHolbein pinxit, W: Hollar fecit, ex. Collectione Arundeliana, A. 1647.". Parthey Pennington Number: P1549. Paspartováno, rámováno, zaskleno.