O22/034
Václav Hollar (1607-1677)
MERCATORIS PRAGENSIS VXOR / EIN VORNEHME BURGERS ODER KAUFFMA[NN]SFRAW ZU PRAG, 1636
1642
Lept na papíru, 9x6 cm, sign. a dat. vlevo dole v tisku "W Hollar fec. 1642". Ref. Parthey Pennington P 1808; Alena Volrábová (ed.), Wenceslaus Hollar 1607-1677 and Europe between Life and Desolation, NG Praha 2007, s. 140, č. I/37.b; Vladimír Denkstein, Václav Hollar. Kresby. Odeon Praha 1977, s. 69. Adjustováno na tvrdším papíru.