O23/243
Jan Čep (1902-1973)
POLNÍ TRÁVA A ZEMĚŽLUČ VE VAZBĚ JINDŘICHA SVOBODY
1934 a 1946
Polní tráva, Vel. 12°, 19x12,7 cm. 225 číslovaných stran. Individuální polokožená vazba Jindřicha Svobody, značeno přípisem. Titulní strana tištěna v černé barvě. Neobsahuje původní obálku. Součástí je kartonové pouzdro. Vytiskla Lidová tiskárna v Brně v roce 1946. Vydalo nakladatelství Svobodné noviny. Na vakátu přípis "Panu Stanislavu Gajdošíkovi se srdečným pozdravem Jan Čep Myslechovice o Velikonocích 1946". Obsahuje výstřižek článku v Rovnosti, "Nečisté zboží Jana Čepa", autor František Havlík, ze 14. prosince 1973.
Zeměžluč, Vel. 8°, 20,3x13,5 cm. 208 číslovaných stran, česky. Individuální polokožená vazba Jindřicha Svobody, značená slepotiskem na zadním přídeští. Zlacená horní ořízka. Titulní strana tištěna v černé a červené barvě. Původní obálka vevázána na konci. Vytiskl a vydal Melantrich a. s. v Praze v roce 1934. Druhé vydání. Na vakátu je podpis autora. Obsahuje Ex-libris Stanislava Gajdošíka.
Vazba v okrajích hřbetů zčásti odřená. Celkový stav vynikající.
Z pozůstalosti Stanislava Gajdošíka