O23/258
Karel Štika (1898-1975)
Různí autoři
SOUBOR DROBNÝCH GRAFIK
1956
Soubor 43 litografií na kartičkách formátu 15x11 cm, uloženo v papírovém obalu. Různí autoři, obdobné rozměry ca 9x7 cm, každý kus signován tužkou, některé značeny také v tiskové ploše. Okraje obálky zažloutlé, jinak vše bez poškození, kompletní soubor včetně dvojlistu s doprovodným textem od Karla Štiky a seznamem obsažených autorů. Vydalo Sdružení českých umělců grafiků Hollar roku 1956. Mezi autory jsou např. Cyril Bouda, František Hudeček, Kamil Lhoták, Josef Liesler či Ludmila Jiřincová.
Karel Štika - český malíř, grafik a pedagog. Vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze u Maxe Švabinského. V letech 1953-1955 byl předsedou SČUG Hollar.