O25/020
Josef Holub (1870-1957)
DVOJICE KRESEB NA PAPÍRU
1929
Kresba uhlem na papíru, 25x18,5 cm (výřez pasparty), sign. vpravo nahoře "J. Holub". Zn., čísl. a dat. dole "Teta čte z knížky, 9/VIII 1929".
Kresba uhlem na papíru, 29x18,5 cm (výřez pasparty), sign. vpravo nahoře "J. Holub". Čísl. a dat. vpravo dole "13/VIII 29.
Paspartováno, rámováno, zaskleno.
Drobné skvrny.
Josef Holub - studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové u Stanislava Suchardy a Felixe Jeneweina, později přešel na Akademii výtvarných umění v Praze k Juliu Mařákovi a Antonínu Slavíčkovi, aby absolvoval u Rudolfa z Ottenfeldu. Studia dovršil pobytem v Drážďanech a Mnichově. Na stipendijních cestách poznal Itálii a Bosnu a Hercegovinu.
Nejvyšší příhoz: KXNK 100 Kč
1 příhoz
Prodáno