O25/021
Vilma Vrbová - Kotrbová (1905-1993)
PORTRÉT DÍTĚTE
1954
Kresba na papíru, 28,5x21,8 cm, sign. a dat. tužkou vlevo dole "Vilma Vrbová 54". Zezadu tužkou "Vilma Vrbová - Kotrbová, Praha II Ječná 24, "Studie k podobizně"."
Rámováno, zaskleno.
Provenience: sbírka Alexandra Skalického.
Vilma Vrbová-Kotrbová - česká malířka, kreslířka, knižní ilustrátorka, vynikající portrétistka dětí, manželka řezbáře Františka Kotrby. V letech 1921-1924 studovala na uměleckoprůmyslové škole v Praze , následně v letech 1924-1930 na AVU u V. Nechleby. Roku 1947 vytvořila vítězný návrh na 100 Kčs bankovku. Od roku 1935 byla členkou Umělecké besedy, roku 1979 obdržela titul národní umělkyně.
Skončeno