Hlavní stránka > Aukce > 25. Starožitnosti a umělecké předměty > Portrét dítěte

O25/021

Vilma Vrbová - Kotrbová (1905-1993)

PORTRÉT DÍTĚTE

1954
Kresba na papíru, 28,5x21,8 cm, sign. a dat. tužkou vlevo dole "Vilma Vrbová 54". Zezadu tužkou "Vilma Vrbová - Kotrbová, Praha II Ječná 24, "Studie k podobizně"." Rámováno, zaskleno. Provenience: sbírka Alexandra Skalického.

Vilma Vrbová-Kotrbová - česká malířka, kreslířka, knižní ilustrátorka, vynikající portrétistka dětí, manželka řezbáře Františka Kotrby. V letech 1921-1924 studovala na uměleckoprůmyslové škole v Praze , následně v letech 1924-1930 na AVU u V. Nechleby. Roku 1947 vytvořila vítězný návrh na 100 Kčs bankovku. Od roku 1935 byla členkou Umělecké besedy, roku 1979 obdržela titul národní umělkyně.

Vyvolávací cena: 500 Kč

Skončeno