O25/025
Karel Kryl (1919-1978)
PODZIM
1971
Kombinovaná technika (akvarel, tempera, písek) na papíru, 36x75 cm (výřez pasparty), sign. vlevo dole "Kryl K.".
Paspartováno, rámováno, zaskleno.
Krylovým oblíbeným tématem byly domy na brněnské periferii, postupně při zobrazení architektury přecházel od realismu k výraznému zjednodušení a plošné stylizaci, následně rozšiřoval svůj okruh námětů. Kladl důraz na vztahy barevných ploch, vymezoval geometricky strohé formy výraznými tmavými konturami. Karel Kryl ovládal množství různorodých technik, kresbu, akvarel, olejomalbu, vytvářel i plastiky a reliéfy, navrhoval vitráže, mozaiky i monumentální kompozice v architektuře. Malbu studoval soukromě u prof. Šindeláře a sochaře Kapinuse. Celý život působil v Brně, byl členem umělecké skupiny M-Brno a Sdružení Q Brno.
Skončeno