O25/033
Jánuš Kubíček (1921-1993)
VOLNÉ TVARY
1971
Lept na papíru, 21x24,3 cm, značeno vpravo dole v tisku "JANUŠ KUBÍČEK 71", sign. tamtéž pod tiskem "Jánuš Kubíček", zn. vlevo dole pod tiskem "Zkušební tisk".
Paspartováno, rámováno, zaskleno.
Další exemplář je uložen ve sbírkách Moravské galerie v Brně, inv. č. C 22229.
Jánuš Kubíček - brněnský malíř a grafik, studoval na Škole uměleckých řemesel v Brně. Pocházel z umělecké rodiny (otec a strýc byli sochaři Josef a Leoš Kubíčkovi, sestra Jarmila historička umění), k blízkým přátelům rodiny patřili přední čeští umělci, např. spisovatel J. Mahen, grafik F. Duša či krajinář J. Trampota, on sám nejvíce obdivoval B. Kubištu. Stal se jedním ze zakládajících členů skupiny Brno 57. Zanechal rozsáhlé dílo a jeho tvorba byla dosud představena v celé řadě zemí, je zastoupeno ve všech našich významných galerijních sbírkách vč. Národní galerie. Největší kolekce jeho děl vlastní Muzeum města Brna a Moravská galerie. Věnoval se vedutám, figurální tématice, zátiší, motivům z ateliéru ad. Přes lásku k tradici, obsáhlé znalosti výtvarné teorie i řemesla a technologické experimenty dospěl až k abstrakci.
Nejvyšší příhoz: PQKJ 2 200 Kč
8 příhozů
Prodáno