Hlavní stránka > Aukce > 25. Starožitnosti a umělecké předměty > Trojský kůň

O25/035

Willi Sitte (1921-2013)

TROJSKÝ KŮŇ

1973
Litografie na papíru, 86,5x61,5 cm, sign. a dat. vpravo dole tužkou "W. Sitte 73".

Willi Sitte - německý malíř a grafik českého původu. Studoval od roku 1936 na umělecké škole severočeského uměleckoprůmyslového muzea v Liberci. V roce 1940 byl doporučen na Hermann-Göring-Meisterschule für Malerei v Kronenburgu in der Eifel. O rok později však musel narukovat na východní frontu, kde onemocněl a následně byl poslán do Itálie. V roce 1946 se vrátil do rodné Chrastavy, odkud byl ale odsunut a usadil se v Halle nad Sálou. Od roku 1951 vyučoval na Kunsthochschule Burg Giebichenstein, 1959 zde byl jmenován profesorem. Od roku 1964 byl aktivní také v politice. 1969 byl zvolen řádným členem Německé akademie umění, kde setrval až do roku 1991. Mezi léty 1974-1988 byl prezidentem Sdružení výtvarných umělců NDR. 1975-1987 ředitel sekce výtvarného a užitého umění na Hochschule für Industrielle Formgestaltung v Halle. K jeho 85. narozeninám byla v Merseburgu roku 2006 otevřena Willi-Sitte-Galerie.

Vyvolávací cena: 1 000 Kč

Skončeno