Hlavní stránka > Aukce > 25. Starožitnosti a umělecké předměty > Madona dle Murilla

O25/101

Rudolf Neugebauer (1892-1961)

MADONA DLE MURILLA

Olej na plátně, 75,5x56 cm. Signováno vlevo dole červeně: B.E.Murillo. cop. Rud. Neugebauer. Stav C.

Rudolf Neugebauer navštěvoval umělecko-průmyslovou školu v Elberfeldu. Poté odešel na berlínskou akademii a akademii v Mnichově. Tam studoval u Huga von Habermanna (1849-1929). V roce 1914 pokračoval ve studiích v Paříži. V této době podnikl studijní cesty do Itálie, jižní Francie a na Korsiku. Od roku 1920 působil v Hamburku. Jeho díla byla vystavena mimo jiné na výstavách pořádaných Hamburg Secession. Ve své tvorbě byl ovlivněn především Paulem Gauguinem (1848-1903) a Karlem Hoferem (1878-1955). Kromě malby se od roku 1930 věnoval i drobným plastikám. německý malíř, studoval na malířské akademii v Berlíně a Mnichově, později působil v Paříži.

Vyvolávací cena: 5 000 Kč

Nejvyšší příhoz: VSNH  6 500 Kč
4 příhozy
Prodáno