O25/102
Alfred Friedländer (1860-1927)
VENKOVSKÁ SPOLEČNOST U STUDNY
Žánrová scéna zobrazující venkovskou společnost s vojáky u napajedla, olej na plátně 37x57,5 cm. Stav restaurováno. Rentoilováno, rámováno v dobovém rámu.
Alfred Friedländer - malíř žánrů, loupežných a válečných scén z třicetileté války, ovlivněn Pettenkofenem. Narodil se ve Vídni jako syn Friedricha Friedländera. Od r. 1874 studoval na vídeňské Akademii a dále u profesora Dieze v Mnichově. V r. 1880 odešel na delší dobu do Mnichova, v letech 1895-1899 pobýval v Římě a r. 1901 se vrátil zpět do Vídně.
Vyvolávací cena: 7 000 Kč
Skončeno
Skončeno