O25/104
Oskar Heller (1870-1938)
PASTÝŘ A TANČÍCÍ ANDĚLÉ
1909
Malba na kartonu, 31x44,5 cm. Sign. a dat. vlevo dole "O. H. 09". Rámováno.
Olomoucký malíř židovského původu, věnoval se především krajinomalbě a zátiší, jeho díla z počátků tvorby jsou impresivně svěží. Pozdější Hellerova tvorba byla poznamenána snahou o divácký efekt. Autor vystavoval po roce 1922 své práce v rámci olomoucké sekce německého spolku výtvarníků Metznerbund (Verband deutscher Kunstschaffender in der Tschechoslowakei, Kreisvorstand Olmütz), pojmenovaného podle sochaře Franze Metznera (1870–1919). Po krátkou dobu stál i v jeho čele.
Vyvolávací cena: 2 500 Kč
Nejvyšší příhoz: KXNK 2 700 Kč
2 příhozy
Prodáno
2 příhozy
Prodáno