O25/120
Dalibor Matouš (1925-1992)
ZÁTIŠÍ
1961
Váza s květinami ležící na stole společně s ovocem, láhví a sklenicí. Olej na kartonu, 49,3 x 35,3 cm. Signováno vlevo dole "Matouš". Na zadní straně inskripce červeně Matouš 1961. Rámováno.
V letech 1945–1950 studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, nejprve v ateliéru Františka Tichého, později u Emila Filly. Od roku 1953 do své smrti žil v Turnově. Zde vytvořil celé své dílo, v němž rozvíjel metodu kubismu. Nejčastějšími náměty jeho děl jsou zátiší, figurální kompozice, přírodní inspirace z prostředí lesa, méně krajiny, v závěru tvorby tzv. "burlesky".
Vyvolávací cena: 19 000 Kč
Skončeno
Skončeno