Hlavní stránka > Aukce > 25. Starožitnosti a umělecké předměty > Vánoční náměstí

O25/124

Jan Hruška (1918-2004)

VÁNOČNÍ NÁMĚSTÍ

1996
Barevná malba na sololitu představuje předvánoční folklór z náměstí.12x17,5 cm, rámováno. Signováno vpravo dole. Stav A.

Jan Hruška je uznávaným českým malířem, který se svou tvorbou řadí mezi představitele tzv. naivního umění. Hruška se začal malířství věnovat až ve čtyřiceti sedmi letech, ale rozvoj jeho malířské tvorby byl rychlý a brzy se o něj začaly zajímat také zahraniční galerie. Hruškova technika injekční stříkačky je unikátní nejen v České republice, ale i ve světě a dodnes patří k uznávaným autorům.

Vyvolávací cena: 1 500 Kč

Nejvyšší příhoz: XSYB  3 200 Kč
12 příhozů
Prodáno