O25/124
Jan Hruška (1918-2004)
VÁNOČNÍ NÁMĚSTÍ
1996
Barevná malba na sololitu představuje předvánoční folklór z náměstí.12x17,5 cm, rámováno. Signováno vpravo dole.
Jan Hruška je uznávaným českým malířem, který se svou tvorbou řadí mezi představitele tzv. naivního umění. Hruška se začal malířství věnovat až ve čtyřiceti sedmi letech, ale rozvoj jeho malířské tvorby byl rychlý a brzy se o něj začaly zajímat také zahraniční galerie. Hruškova technika injekční stříkačky je unikátní nejen v České republice, ale i ve světě a dodnes patří k uznávaným autorům.
Vyvolávací cena: 1 500 Kč
Nejvyšší příhoz: XSYB 3 200 Kč
12 příhozů
Prodáno
12 příhozů
Prodáno