O25/128
Ludvík Ehrenhaft (1872-1955)
KROJAČKA I
1927
Děvče v kroji s horňáckou kordulou a sukní z Louky. Olej na kartonu. 46x69 cm.
Stav C.
Rámováno
Studoval pražskou UMPRUM u J. Uprky a v Mnichově u Knirra. Vystavoval v českých zemích a ve vídeňské Secesi. Jeho díla představují vesnické chalupy, staré uličky, krajinu pomezí Moravy a Slovenska. Patřil ke skupině umělců, kteří vystoupili na výstavě Sdružení výtvarných umělců moravských v Hodoníně 1902 (J. Uprka, C. Mandel, A. Frolka ad.).
Vyvolávací cena: 5 000 Kč
Skončeno
Skončeno