Hlavní stránka > Aukce > 25. Starožitnosti a umělecké předměty > Krojačka I

O25/128

Ludvík Ehrenhaft (1872-1955)

KROJAČKA I

1927
Děvče v kroji s horňáckou kordulou a sukní z Louky. Olej na kartonu. 46x69 cm. Stav C. Rámováno

Studoval pražskou UMPRUM u J. Uprky a v Mnichově u Knirra. Vystavoval v českých zemích a ve vídeňské Secesi. Jeho díla představují vesnické chalupy, staré uličky, krajinu pomezí Moravy a Slovenska. Patřil ke skupině umělců, kteří vystoupili na výstavě Sdružení výtvarných umělců moravských v Hodoníně 1902 (J. Uprka, C. Mandel, A. Frolka ad.).

Vyvolávací cena: 5 000 Kč

Skončeno