Hlavní stránka > Aukce > 25. Starožitnosti a umělecké předměty > Secesní váza a dva džbány

O25/207

SECESNÍ VÁZA A DVA DŽBÁNY

Okolo 1900
Váza foukaná z bezbarvého skla, opticky tordovaná, v těle mírně projmutá, v horní části rozšířená, široké límcovité hrdlo štípané do obloučků, ostatek povrchu matovaný, na pohledové straně květinová malba opakními barevnými emaily. Džbán z bezbarvého skla, mírně kónický tvar s nataveným uchem a drobnou hubičkou, opticky fasetovaný, v horní polovině malovaný florálními motivy v opakních barevných emailech se zlacením. Štíhlý džbán z bezbarvého, fialově nabíhaného skla, s nataveným uchem opatřeným cínovou montáží s palečnicí a vypouklým víkem završeným kuželkou. Optické žebrování, na hrdle ledovaný pás, dále malba transparentními i opakními barevnými emaily s částečně plastickým zlacením: florální motivy s girlandou a věncem na pohledové straně. Montáž s víkem mírně korodovaná. V. 34 cm, 30 cm a 33,5 cm. Neznačeno. Stav A-B.

Vyvolávací cena: 900 Kč

Nejvyšší příhoz: XSYB  1 000 Kč
3 příhozy
Prodáno