Hlavní stránka > Aukce > 25. Starožitnosti a umělecké předměty > Soubor skla

O25/213

SOUBOR SKLA

Převážně Čechy, 20. stol.
Karafa s kulovitou zátkou, bezbarvé lisované sklo v dezénu napodobujícím kaménkový brus, v. 27 cm. Secesní váza Pallme-König "Abstract flower" se štípaným čtyřlistým hrdlem, v. 24,5 cm, lepeno. Dóza "Honeycomb", sklárna Welz, Antonienhütte v (Klášterském) Hrobu, 20. - 30. léta, v. 12 cm. Párové svícny z červeného tango skla zdobeného barevnou florální malbou, v. 25,5 cm. Dvě vázy se štípaným hrdlem a dekorem "Applied flowers", světle zelené sklo a bezbarvé, podjímané žlutou a bílou, v. 18,5 cm a 22,5 cm. Menší váza s výrobní prasklinou. Štíhlá váza balustrového tvaru se štípaným hrdlem, bezbarvé sklo - růžově, bíle a zeleně brokované, rubínově sbíhaný okraj, florální malba, zlacené linky, v. 36,5 cm, podstava ve spoji lepená. Vysoká štíhlá váza flétnového tvaru, bezbarvé sklo přejímané rubínem, probrušovaný dekor vinné révy, široká montovaná patka (ve spoji poškozeno), v. 46 cm. Váza z bezbarvého skla podjímaného bílým, zdobená barevnou florální malbou, plastickými kvítky a zlacením, v. 28 cm. Spolu: keramická zásobnice v čínském stylu, šestiboká s víkem s úchytem v podobě lvíčka, modře tištěný dekor, zn. "Franz Ant. Mehlem, Bonn-Poppelsdorf (1885-1920)", v. 32 cm, lepeno. Stav A-D.

Vyvolávací cena: 1 900 Kč

Nejvyšší příhoz: ZPZL  1 900 Kč
1 příhoz
Prodáno