Hlavní stránka > Aukce > 25. Starožitnosti a umělecké předměty > Miska na noze a dóza art deco

O25/216

MISKA NA NOZE A DÓZA ART DECO

Čechy, Kamenický Šenov, Hermann Eiselt (1895-1974), sklářská škola K. u. K. Fachschule Steinschönau, 20. - 30. léta 20. stol.
Osmiboká miska z bezbarvého, zeleně tónovaného skla, na zvonovité patce, leptaný a zlacený ornamentální dekor je doplněn perličkami bílého emailu, zlacené obruby. Dóza zvonovitého tvaru na nízké patce a s polokulovitým víkem, bezbarvé sklo podjímané poloopakní světle modrou sklovinou, zdobeno stylizovanou florální malbou barevnými emaily s černou obrysovou linkou a charakteristickým tečkováním. V. 9,5 cm. V. 14,5 cm. Stav A/B.

Vyvolávací cena: 300 Kč

Nejvyšší příhoz: WYUY  3 200 Kč
49 příhozů
Prodáno