Hlavní stránka > Aukce > 25. Starožitnosti a umělecké předměty > Bedněný džbán

O25/304

BEDNĚNÝ DŽBÁN

Západní Slovensko, Dechtice, (Klement Tomašovič?), 1871
Džbán typu sova s téměř uzavřeným hrdlem s vyčnívajícím ústím a páskovým uchem, fajáns bíle glazovaná, malováno v barvách vysokého žáru modrým a zeleným florálním dekorem mezi dvěma stylizovanými rostlinnými pásy, na výduti ve srdcovitých polích značeno "TK" a datováno "1871". V. 25 cm. Modrá štětcová značka "T" na podední.

Vyvolávací cena: 1 200 Kč

Nejvyšší příhoz: KEYL  2 800 Kč
14 příhozů
Prodáno