Hlavní stránka > Aukce > 25. Starožitnosti a umělecké předměty > Čepák s jelínky

O25/306

ČEPÁK S JELÍNKY

Slovensko, Modra, pol. 20. stol.
Fajánsový džbán hruškovitého tvaru, na nízké patce, úzké hrdlo s prstencem, z něhož vychází páskové ucho, bílá glazura, dekor malovaný kobaltem: květinové motivy s dominantními tulipány, z každé strany kráčející jelínek, páskové a obloučkové bordury. V. 22,5 cm, Ø dna 7,2 cm, Ø hrdla 2 cm. Na podední černě psaná lokace a datace: "MODRA 1959". Stav A. Nepatrný odštěp na spodní hraně. Provenience: Sbírka Alexandra Skalického.

Vyvolávací cena: 900 Kč

Nejvyšší příhoz: URHN  900 Kč
1 příhoz
Prodáno