O25/328
PŘÁTELSKÁ SOUPRAVA GLORIA, ČAJOVÁ SADA A ŠÁLEK S PODŠÁLKEM
Čechy, Karlovy Vary, malírna porcelánu Anton Weidl , Karlovarský porcelán n.p., závod Březová, a Velká Británie, Derby, 20. stol.
Souprava dvou širokých čajových šálků s reliéfním dekorem, dvou podšálků a dvou dezertních talířků se zvlněnými okraji, bílý porcelán zdobený starorůžovým fondem, pestrou malbou květinových motivů a zlacením, zlacené interiéry šálků. - Zvonovitý šálek s vertikálním žebrováním a krouceným uchem, hlubší podšálek a plochý talířek, bílý porcelán, barevně tištěný květinový dekor "Posies", zlacené obruby. - Zvonovitý šálek empírového tvaru s převýšeným volutovým uchem, na odsazené patce, s hlubším podšálkem, bílý porcelán zdobený kobaltovým fondem a ruční malbou a zlacením s motivy větviček.
V. šálku 5,5 cm, Ø talířků 15 cm a 19,5 cm; v. šálku 6,5 cm, Ø podšálku 14,5 cm, talířku 16,5 cm; v. šálku 10 cm, Ø podšálku 14,5 cm.
Barevně a zlatě tištěné značky "Carlsbad Finest China GLORIA Czechoslovakia / ruční práce"; Červeně tištěné zn. "ROYAL CROWN DERBY ENGLISH BONE CHINA Derby Posies LIX"; Modře tištěná podglazurní zn. "ORIGINAL KOBALT", černě tištěná nadglazurní "RUČNÍ MALBA ORIGINAL HISTORICAL PATTERN 1803 Pirkenhammer Made in Czechoslovakia HANDPAINTED".
Provenience: Sbírka Alexandra Skalického.
Nejvyšší příhoz: WYUY 500 Kč
1 příhoz
Prodáno