Hlavní stránka > Aukce > 25. Starožitnosti a umělecké předměty > Soubor 7 šálků s podšálky

O25/331

SOUBOR 7 ŠÁLKŮ S PODŠÁLKY

Československo, Německo, 20. stol.
Trojice moka šálků s podšálky z růžového porcelánu se zlacením, čtyřboký půdorys s konkávně vykrojenými rohy (hranami). V. šálku 5,5 cm, hrana podšálku 11 cm. Zlatě tištěná značka "H&C Czechoslovakia" a nálepka zlatá / stříbrná "H&C Made in Czechoslovakia". - Šálek s podšálkem z bílého porcelánu zdobeného zeleným fondem a zlacením. V. šálku 6 cm, Ø podšálku 13,3 cm. Zlatě tištěná zn. "PIRKENHAMMER Czechoslovakia LOUISE". - Čajový šálek s převýšeným uchem v rokokovém tvarosloví, s podšálkem, porcelán se světle modrým fondem, pestrou malbou kytic a jednotlivých kvítků v kartuších i ploše včetně interiéru šálku, zlacená štafáž. V. šálku 7 cm, Ø podšálku 16 cm. Vlasová prasklina na šálku. Modře tištěná značka "SP Dresden" (Sächsische Porzellanfabrik zu Potschappel von Carl Thieme in Potschappel / Freital - od r. 1901 dodnes). - Šálek s podšálkem z porcelánu v barvě slonové kosti, zelený fond, pestrý obtiskový dekor květinového motivu, zlacení s matovaným vzorem na okraji. V. šálku 4,2 cm, Ø podšálku 11,5 cm. Zeleně tištěná zn. "Rosenthal Germany CHIPPENDALE" a červeně "R" s korunkou. - Šálek s podšálkem, porcelán, kobaltový fond, pestrý obtiskový dekor květů, plastické zlacení. V. šálku 4,2 cm, Ø podšálku 11,5 cm. Zeleně tištěná značka "ILMENAU Graf von Henneberg - Porzellan Germany Carmen". Stav A-B.

Vyvolávací cena: 700 Kč

Nejvyšší příhoz: WYUY  700 Kč
1 příhoz
Prodáno