O4/0004
DVOJICE TISKŮ Z 18. STOLETÍ
Theoretisch praktischer Commentar über die Heineccischen Institutionen nach deren neusten Ausgabe von D. Ludwig Julius Friedrich Höpfner. Vel. 8°, 1054 s., něm, lat. Papírová vazba se zlaceným titulem. Uvnitř místy skvrny od stáří. Titulní list tištěn v černé barvě s dřevořezovou ilustrací. „Theoretisch praktischer Commentar über die Heineccischen Institutionen nach deren neusten Ausgabe von D. Ludwig Julius Friedrich Höpfner. Fünfte verbesserte Auflage…Frankfurt am Main 1795“. Teoretický a praktický komentář k heinecciánským institucím po posledním vydání D. Ludwiga Julia Friedricha Höpfnera. Kniha obsahuje 13 příloh. Vydáno ve Frankfurtu nad Mohanem roku 1795.Theatrum Jurisdictionis Austriacae. Vel. 4°, 474 + index, něm. Papírová vazba se zlaceným titulem a lehce poničeným koženým pokryvem. Uvnitř téměř bez skvrn. Titulní strana tištěna v černé barvě. „Theatrum Jurisdictionis Austriacae, oder Neu-eröfneter Schau-Platz Oesterreichischer Gerichtbarkeit: Darinnen zu ersehen Die Gerechtsamkeiten, Welche in den Erz-Hertzogthum Oesterreich unter der Enns allen Stänen ... zustehen…Wien in Oesterreich…1752“. Vydáno ve Vídni roku 1752. Jedná se o rakouský zákoník.