O4/0071
Petr Dillinger (1899-1954)
MOST PŘES ŘEKU
Lavírovaná kresba tuší na papíře, 300x425 mm, sign. vpravo dole "Petr Dillinger". Petr Dillinger - malíř, grafik, ilustrátor. Byl žákem F. Kysely na Uměleckoprůmyslové škole v Praze a M. Pirnera a M. Švabinského na AVU. Po absolutoriu studoval u F. Kupky v Paříži; od roku 1928 byl profesorem na veřejné škole uměleckých řemesel v Brně, pak na střední uměleckoprůmyslové škole v Praze, kde vedl oddělení knižní a užité grafiky; jeho zájem se orientoval na volnou grafiku, oblíbil si zejména dřevoryt. Věnoval se i návrhům poštovních známek, ilustroval knihy. Je zastoupen v Národní galerii v Praze nebo v Moravské galerii v Brně. Paspartováno, rámováno, zaskleno.