O4/0074
Vladimír Valenta (1920-1977)
LOUIS CHIRON NA GRAND PRIX DELA ČSR
1949
Kombinovaná technika - tuš a akvarel na papíře, 220x145 mm (výřez z pasparty), zn. a dat. vlevo dole tužkou "CHIRON - BIRA 1949 = Brno", sign. vpravo dole "Valenta vl." Vladimír Valenta - český závodník a výtvarník. V letech 1951-1967 závodil zpočátku v kategorii sportovních vozů do 2 000 ccm, později od roku 1964 s formulí F3. Poté co vytvořil plakát a obálku programu na první a poslední závod formulí F1 na brněnském okruhu Grand Prix v roce 1949, se stal hlavním dodavatelem grafických návrhů obálek a plakátů velkých cen a mistrovství Evropy.
Paspartováno, rámováno, zaskleno.