Hlavní stránka > Aukce > 4. A67. aukce starožitností a uměleckých předmětů > Starý muž se sklenicí vína

O4/0206

Joseph Kinzel (1852-1925)

STARÝ MUŽ SE SKLENICÍ VÍNA

Olej na dřevěné desce, 27,5x20,5 cm, sign. vpravo dole "J. Kinzel. Vienna.". Rámováno. Joseph Kinzel - rodák z Úvalna ve Slezsku, studoval nejprve na vídeňské akademii u prof. Eduarda Engertha, Carla von Blaase, Carla Wurzingera a Christiana Griepenkerla, posléze také na akademii v Mnichově u Aloise Gabla a Otto Seitze. Po návratu do Vídně se připojil k tamnímu Künstlerhausu. Byl malířem žánrů a krajin. Mnoho času trávil v krajích u Weißenkirchenu a Wachau, kde zpodobňoval tamní krajinu a venkovské postavy. Stav A/B.