O4/0207
Andreas Achenbach (1815-1910)
MLÝN V HORÁCH
Olej na dřevěné desce, 50x61 cm, sign. vlevo dole "A. Achenbach". Rámováno. Andreas Achenbach - německý malíř-krajinář období romantismu, představitel düsseldorfské malířské školy. Umění se začal věnovat ve 12 letech, kdy začal navštěvovat uměleckou akademii v Düsseldorfu. Na začátku 30. let absolvoval studijní cestu do Holandska, při které se seznámil s holandskými a vlámskými malíři a v jeho tvorbě začalo převládat téma marin. Zpočátku tvořil v duchu pseudoidealismu německého romantismu, ale od svého pobytu v Mnichově v r. 1835 je známý jako jeden z představitelů německého realismu. Stav A.