O4/0212
Eduard Wirth (1870-1935)
OSTROV CAPRI
1932
Olej na plátně, 80,5x111 cm, sign. a dat. vpravo dole "E. Wirth 1932". Rámováno. Eduard Wirth - malíř českého původu, jenž se s rodinou vystěhoval do Rumunska, později vystudoval na malířské akademii v Benátkách. Stal se profesorem na akademii v Káhiře a egyptská vláda jej pověřila výzdobou mnoha veřejných budov. Na konci života se vrátil do rodného Brna.