O4/0223
László Neogrády (1896-1962)
DĚVČE S HUSAMI
Olej na dřevěné desce, 20x33,5 cm, sign. vlevo dole "Neogrády László". Rámováno. László Neogrády - budapešťský malíř, krajinář a portrétista, syn významného malíře Antala Neográdyho. Studoval na Maďarské akademii výtvarných umění u Ede Balla. Specializoval se na realisticky pojaté zimní krajiny v dramatickém osvětlení. Je zastoupen v mnoha soukromých i veřejných sbírkách. Stav B.